„Henryk VIII, jego żony i dalsze dzieje”

Dnia 12 grudnia w naszej szkole miał miejsce apel o wymiarze historyczno-finansowym.

Na pierwszej części apelu mieliśmy przyjemność obejrzeć krótkie przedstawienie koła teatralno-językowego „Performance prowadzonego przez  Elżbietę Klimecką. Tytuł tego przedstawienia to: „Henryk VIII, jego żony i dalsze dzieje”. Uczniowie klasy VI a i VI b zainscenizowali dzieje króla Anglii Henryka VIII oraz historię jego sześciu żon i jak sam tytuł wskazuje dalsze dzieje monarchii brytyjskiej aż do królowej Elżbiety II. Przedstawienie zawierało również prezentację multimedialną, która pozwoliła uczniom śledzić koleje losu dynastii brytyjskich oraz zapamiętać najważniejsze informację. Na koniec przedstawienia został przeprowadzony krótki quiz, a uczniowie którzy zapamiętali najwięcej otrzymali nagrody w postaci książeczek w języku angielskim.

Druga część apelu miała charakter finansowy, ponieważ  w dniu 17 października 2012r. nasza szkoła otworzyła konto SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) , prowadzone przez Mirosławę Romańczyc, aby uczyć nasze dzieci oszczędzania i mądrego gospodarowania pieniędzmi. Pierwsza wpłata nastąpiła już 25 października. Na dzień dzisiejszy łączne wpływy na SKO to 1 941,92 PLN . W związku z tym gościliśmy tego dnia dyrektora banku PKO B.P. pana Andrzeja Kucharczyka, który przybliżył dzieciom informacje na temat funkcjonowania SKO, zachęcał do wstępowania i dokonywania wpłat oraz rozdał uczniom pierwsze karty do ich własnych kont.

Na koniec naszego apelu pani Teresa Winiarska rozdała uczniom nagrody za najładniejszy różaniec.

Elżbieta Klimecka