„Poznajemy piękno i historię naszego województwa”.

Pod takim hasłem odbyła się 3- dniowa wycieczka do Kołobrzegu i okolic, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego z Dziwnowa. Jednocześnie była to forma nagrody za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”  oraz Wojewódzkim Konkursie Urzędu Marszałkowskiego „Zdążyć przed powodzią”.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili strażaków w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, obejrzeli film o historii Kołobrzegu w Wojskowym Klubie Garnizonowym, zobaczyli wiele ciekawych miejsc Kołobrzegu ( m. in. zabudowę Starego Miasta i port ), zapoznali się   z historią pomników, zwiedzili muzeum fortu w Rogowie ( samoloty i wozy bojowe ),  Bazylikę Katedralną oraz Cmentarz Wojenny w Kołobrzegu.

Wesołą zabawą i pysznym tortem uczcili także 11- urodziny Dominika K., jednego z uczestników wycieczki, oraz obejrzeli film w kołobrzeskim kinie „Wybrzeże”.

Noclegi i smaczne posiłki serwowała obsługa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu,  a o Kołobrzegu opowiadał przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego  p. Andrzej Kawka .

Tego wszystkiego nie byłoby na pewno, gdyby nie pomoc darczyńców; z całego serca dziękujemy:        

– Księdzu Proboszczowi Karolowi Wilczyńskiemu

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziwnowa  

– Starostwu Powiatowemu z Kamienia Pomorskiego

– Urzędowi Miejskiemu z Dziwnowa

– Sołtysowi Janowi Mączyńskiemu

– Panu Mieczysławowi Beyerowi          

 

                                                                                                                       Opiekunowie: 

                                                Beata Jabłonowska- Naumuk i Marek Zięba