Sportowe zmagania uczniów

Koniec maja i początek czerwca obfitował w wiele imprez sportowych, w których uczniowie naszej szkoły brali liczny udział.

 • 23 majaPowiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny w Międzyzdrojach. Szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna dziewcząt (Agnieszka Kozłowska, Aneta Zawiślak, Paulina Wdowiak, Magdalena Łoś i Gabriela Łoś) oraz drużyna chłopców (Adrian Stasiak, Jerzy Kalibabka, Emil Bekeszczuk, Jacek Kalibabka, Jakub Jastrzębski). Każdy z zawodników musiał wystartować w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600m dla dziewcząt, a 1000m dla chłopców. Wyniki każdego zawodnika zostały przeliczone na punkty i zsumowane, co dało wynik całej drużyny. Dziewczęta i chłopcy uplasowali się na czwartej pozycji w powiecie.
 • 28 majaSportowa Majówka w Dziwnowie – w biegach przełajowych wystartowała większość uczniów naszej szkoły, dzięki czemu zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Oto wyniki najlepszych biegaczy z naszej szkoły w następujących kategoriach wiekowych:

Klasy I – Michalska Marika -Im, Gaza Martyna -IIm, Taper Krystian -IIm, Arczyński Igor -IIIm;

Klasy II – Kiersztyn Marta -Im, Majnert Wiktor- Im, Barnatowicz Wiktor -IIm, Frątczak Jakub -IIIm;

Klasy III – Kalibabka Gracja- Im, Donart Estera -IIIm, Nowakowski Aleksander -IIIm;

Klasy V – Lorent Aleksandra -Im, Łoś Magdalena -IIIm;

Klasy VI – Zawiślak Aneta -IIm, Kalibabka Jerzy -Im, Bekeszczuk Emil -IIIm.

 • 28 maja Powiatowe rozgrywki w mini piłce nożnej chłopców – nasi chłopcy (Adrian Stasiak, Jacek Kalibabka, Konrad Łepkowski, Piotr Stańczyszyn, Jakub Jastrzębski, Hubert Bielecki, Konrad Seniowski, Gracjan Walor, Mikal Eloukli, Michał Skrzypczyk, Julian Buff, Jakub Sobotkiewicz) zajęli czwarte miejsce w grupie.
 • 28 – 30 majaEuropejski Tydzień Sportu – wszyscy uczniowie na lekcjach zostali poddani Testowi Coopera, który polega na przebiegnięciu możliwie najdłuższego dystansu w czasie 12 minut.
 • 1 czerwcaDzień Dziecka na sportowo – uczniowie klasy VIa spędzili mile i aktywnie czas na boisku „Orlik”, ucząc się gry w kwadranta oraz rozgrywając mecz piłki nożnej.
 • 2 czerwcaMini Mundial 2012 – 10 drużyn składających się z uczniów naszej szkoły rozegrało na boisku „Orlik” turniej piłkarski imitujący Mistrzostwa Świata. Dnia 9.06. cztery najlepsze drużyny reprezentowały naszą gminę na szczeblu wojewódzkim w Szczecinie.

 „Sportowiec Roku 2011/12”

Podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym zostały wręczone dyplomy za zawody szkolne: Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym, Pięciobój sprawnościowy, Trójbój lekkoatletyczny.

Został rozstrzygnięty również ranking na najlepszego sportowca, w którym bierze się pod uwagę przede wszystkim sukcesy na szczeblu powiatowym i rejonowym, ilość startów w reprezentacji szkoły oraz inne dodatkowe działania związane z uprawianiem sportu.

Najaktywniejszymi sportowcami  okazali się uczniowie:

 1. Jerzy Kalibabka
 2. Adrian Stasiak,
 3. Paulina Wdowiak,
 4. Aneta Zawiślak,
 5. Jacek Kalibabka,
 6. Emil Bekeszczuk,
 7. Jakub Jastrzębski,
 8. Konrad Łepkowski,
 9. Gracja Kalibabka.

Wszyscy otrzymali dyplomy uznania i koszulki pamiątkowe TKKF , pięciu najlepszych statuetki „Sportowiec Roku 2011/12”, a Jurek Kalibabka dodatkowo, za całokształt sportowych osiągnięć  – nagrodę w postaci książki.

Sabina Grela