Trójbój lekkoatletyczny

W celu zmobilizowania uczniów naszej szkoły do większej aktywności fizycznej,  zorganizowaliśmy w poniedziałkowe popołudnia, szkolne zawody lekkoatletyczne w kategoriach dziewczęta i chłopcy klas I-III oraz dziewczęta i chłopcy klas IV-VI. Każdy zawodnik musiał podczas tych zawodów wystartować w trzech konkurencjach: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową oraz bieg ze startu niskiego na dystansie 60m klasy starsze, a klasy młodsze 40m. Wszystkie wyniki zostały przeliczone na punkty według lekkoatletycznej tabeli punktacyjnej, a suma punktów z trzech konkurencji każdego zawodnika decydowała o miejscu, jakie zajął w klasyfikacji szkolnej. Oto wyniki najlepszych zawodników:

Dziewczęta klas I-III

Marcelina Morga 155pkt. Im

Marcelina Kruczek 147pkt.  IIm

Marta Kiersztyn 137pkt. IIIm

Chłopcy klas I-III

Jakub Frątczak 198pkt. Im

Kamil Przybyszewski 195pkt. IIm

Piotr Wojtkiewicz 192pkt. IIIm

Dziewczęta klas IV-VI

Aneta Zawiślak 68pkt. Im

Paula Wdowiak 59pkt. IIm

Wiktoria Zawadzka 58pkt. IIIm

Chłopcy klas IV-VI

Adrian Stasiak 175pkt. Im

Jerzy Kalibabka 152pkt. IIm

Emil Bekeszczuk 141pkt. IIIm

Łącznie w zawodach wystartowało 43 uczniów naszej szkoły. Pożytecznie zagospodarowali czas wolny po zajęciach lekcyjnych, nabywając nowe doświadczenia i umiejętności oraz rozwijając swoją sprawność fizyczną. Dziękujemy zawodnikom za udział, a osobom, które pomagały w sędziowaniu (uczniowie, rodzice, wychowawczynie świetlicy szkolnej) za pomoc w organizacji zawodów.

To były ostatnie zawody wewnątrzszkolne w tym roku szkolnym, realizowane w ramach projektu „Jestem aktywny”. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wszystkich imprez zostaną rozdane na forum szkoły przed wakacjami.

Sabina Grela i August Wolniakowski