Witaminki na śniadanie…

     

Dnia 23 marca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu o charakterze zdrowotno-edukacyjnym pod hasłem „Śniadanie w szkole”. Jego celem było spopularyzowanie wśród naszych uczniów wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, ze szczególnym uwzględnieniem roli I II śniadania.
Dla każdej z klas urządzono odpowiednie stanowisko pracy, na których znalazły się różnorodne produkty niezbędne do przygotowania zdrowego i smacznego śniadania. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę, z zapałem kroili, dekorowali i komponowali odpowiednie zestawy. Kanapki wykonane przez naszych uczniów były bardzo kolorowe i smaczne, szybko więc zniknęły z pięknie udekorowanego, wiosennego stołu. Wspólne przygotowanie posiłku i jedzenie w grupie tego, co sami zrobili, to najlepsza droga do integracji nie tylko klas ale całej szkolnej społeczności. Akcja miała na celu wdrożenie naszych uczniów do działań prozdrowotnych, aby w przyszłości podejmowali świadome kroki w dążeniu do zachowania zdrowia.

 

Sponsorem produktów, które wykorzystano podczas tej akcji, był Urząd Gminy w Dziwnowie.

 

Dziękujemy za finansowe wsparcie.

Bożena Dudka