Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2012r.


eliminacje gminne w Dziwnowie

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Gminny etap tego konkursu odbył się 16 marca 2012 r. w Dziwnowie.

Przybyli reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszej gminy.

Ich zadaniem było odpowiedzieć na 40 pytań testowych.

W grupie wiekowej I (szkoły podstawowe) :

I miejsce- Jerzy Kalibabka

II miejsce- Aleksandra Bondzio       

III miejsce- Patryk Michalski.

W grupie wiekowej II (szkoły gimnazjalne) :

I miejsce- Marika Kołodziej

II miejsce- Patryk Wesołowski

III miejsce- Łukasz Proszowski.

W grupie III (szkoły ponadgimnazjalne) :

I miejsce zajął Kamil Kołodziej, jedyny uczestnik turnieju w tej grupie wiekowej.

Są to laureaci, którzy będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych

28 marca 2012 r. w Kamieniu Pomorskim.

Uczniowie Ci wezmą wcześniej udział w specjalnych warsztatach, organizowanych przez strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim; ich celem będzie wzbogacenie wiedzy i umiejętności praktycznych, potrzebnych w dalszych etapach turnieju.

Pozostali uczniowie zajęli następujące miejsca:

Grupa I:    IV- Adrian Stasiak

V- Dominik Kubiński

VI- Konrad Łepkowski

VII- Mateusz Galacki

Grupa II:   IV- Alicja Szatanik

V- Emilia Kruczek

VI- Oliwia Rogalska

VII- Wiktoria Barcikowska

VIII- Nikola Szymańska

IX- Kinga Mazurek.

Uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

                                                                             dh Sylwia Cieślak- Kruszewska dh Beata Jabłonowska- Naumuk