Interaktywna platforma

Interaktywna platforma FunEnglish.pl

 

W lutym tego roku rozpoczęliśmy współpracę z interaktywną platformą FunEnglish. Jest to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkoły podstawowej. Kurs FunEnglish oparty jest o metodę ‘Immersion’, czyli imersja, która polega na zanurzeniu dziecka w języku angielskim. Platforma pozwala uczniom komunikować się w języku angielskim nie tylko na zajęciach, ale również w domu. Ucząc się z FunEnglish dzieci są zanurzone w język, dzięki czemu postępy są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Dlaczego FunEnglish jest atrakcyjny zarówno dla uczniów jak i nauczycieli? Dzieci uwielbiają gry komputerowe i nie jesteśmy w stanie tego zmienić, dlatego interaktywny kurs opiera się między innymi na grach komputerowych. Jednakże, przeszkodami w tych grach są zadania gramatyczne i leksykalne. Uczniowie czerpią wielki „fun” z takiej metody nauczania i jednocześnie „zanurzają” się w język. Oprócz gier kurs oferuje interaktywny podręcznik, „FunBook”, zgłoszony do Ministerstwa Edukacji Narodowej jako pomoc dydaktyczna; słownik obrazkowy dla dzieci, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Nauczyciel kieruje pracą uczniów poprzez tzw. panel nauczyciela. Każdy uczeń klas IV-VI posiada konto, na które nauczyciel przesyła zadania domowe z bazy 1000 ćwiczeń multimedialnych lub tworzy własne zadania na lekcje i do domu. Poprzez panel nauczyciel śledzi postępy uczniów oraz ma możliwość komunikowania się z nimi poza lekcją.

FunEnglish to połączenie rozrywki z edukacją, co przekłada się na większe zaangażowanie uczniów w trakcie nauki. Edukacja z FunEnglish staję się przyjemnością.

Link do strony: www.funenglish.pl

Opracowała Elżbieta Borkowicz