Poznajemy świat zmysłami

 

 

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klas III biorą udział w realizacji projektu  „ Poznajemy świat zmysłami”. Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach, na których poznają świat poprzez dotyk, węch, smak, słuch i wzrok.

W październiku byliśmy w Interaktywnym Muzeum Techniki, cyklicznie odbywają się zajęcia „ Małego kuchcika”, na których to mali kucharze pieką babeczki, ciasteczka i inne smakołyki.

 

W listopadzie spędziliśmy dwa dni w Radowie Małym uczestnicząc w warsztatach artystyczno-edukacyjnych: ceramika, kuchnia, filcowanie, integracja. Na wszystkich zajęciach dzieci pracowały twórczo i kreatywnie. Wykonały piękne anioły z gliny, korale z filcu, piekły owsiane ciasteczka i robiły leki z domowej apteki. Poznały wiejskie klimaty robiąc drożdżowe babeczki, soki z pietruszki i konfitury z cukinii. Na warsztatach „dzieci wszechświata” doszły do wniosku, że najwięcej można zrobić kiedy pracuje się razem, zgodnie i pomaga się sobie wzajemnie. Dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc zabrać swoje wytwory do domu i pochwalić się rodzicom.

Warsztaty te kolejny raz pokazały, że uczniowie najlepiej uczą  się przez działanie. Są twórczy, kreatywni, pełni zapału do pracy, tworzą z wyobraźnią i pomysłem. Znikają kompleksy i brak wiary we własne możliwości.

Jak najwięcej takich zajęć !

Ewa Milczarek

Małgorzata Szymańska