Rozbudzić sportową pasję

            Hasłem przewodnim tegorocznych działań szkoły jest „Szkoła z pasją”,        o czym wielokrotnie wspominaliśmy na naszej stronie. W dobie komputerów, smartfonów i biernego trybu życia, szczególnie ważne jest rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do aktywności fizycznej. Nasze działania wychodzą naprzeciw tym potrzebom.

  1. Lekcje wf-u na basenie – już od kilku lat klasy IV mają możliwość nauki i doskonalenia pływania podczas zajęć szkolnych. W tym roku zajęcia odbywają się na basenie w Dziwnowie, dają więc większą szansę na kontynuację pływania także poza lekcjami.
  2. Lekcje wf-u do wyboru – uczniowie klas V-VI mieli możliwość dokonania wyboru rodzaju zajęć, we wrześniu, w ankiecie o swoich zainteresowaniach. Pomysłów na te lekcje było wiele np. skok o tyczce, ping pong, hokej, ale pod uwagę mogliśmy wziąć tylko zdecydowaną większość głosów. Największą popularnością cieszyła się siatkówka i piłka nożna.
  3. „Tydzień z ping pongiem” – w tym tygodniu uczniowie mieli możliwość korzystania z czterech stołów tenisowych na lekcjach wf-u. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli bezpośredni kontakt z tym sportem – może ktoś z nich „złapał bakcyla” i  będzie się dalej rozwijał w tym kierunku?
  4. „Piłka dla każdego” – lekcje dla klas I-III prowadzone przez nauczycieli wf-u, podczas których każde dziecko przez 45 minut będzie się bawiło własną piłką, po to, by oswoić się z nią, wyzbyć lęków, nauczyć nowych ćwiczeń oraz nawyków.
  5. „Biegacze są wśród nas” – mamy już w naszej szkole kilku pasjonatów biegania. Należą do nich między innymi Jurek, Jacek i Gracja Kalibabka, którzy reprezentując szkołę, startują we wszystkich organizowanych na naszym terenie biegach. We wrześniu nasze dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców wystartowały w parku podczas Powiatowych Biegów Sztafetowych. Dziewczęta zajęły drugie miejsce – wspaniałe osiągniecie. Aby nie stracić przez zimę formy, każda lekcja wf-u zaczyna się kilkuminutowym biegiem ciągłym.
  6. Kalendarz imprez sportowych w naszej szkole – planujemy, jak co roku, przeprowadzić szereg zajęć ruchowych, które zostały ujęte w planie pracy szkoły (patrz strona www.) oraz uczestniczyć w zawodach powiatowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Czekamy na propozycje innych ciekawych zajęć sportowych, które wzbogacą ofertę naszej szkoły oraz pozwolą rozbudzić lub rozwinąć istniejące – sportowe pasje uczniów.

Sabina Grela