Biało-czerwona Szkoła Podstawowa w Dziwnowie

           

Tradycyjnie, jak co roku, w przeddzień 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji historii, której byli twórcami i uczestnikami jednocześnie.

W pięknych odświętnych strojach galowych, z biało-czerwonymi kotylionami na piersiach dali świadectwo postawy patriotycznej uczestnicząc w uroczystym apelu szkolnym,                      do którego przygotowywali się ze swoimi wychowawcami (zbieranie informacji, tworzenie gazetek, wykonywanie kotylionów, śpiewanie pieśni patriotycznych).

Były scenki teatralne, pieśni oraz przypomnienie ważnych wydarzeń z dziejów Polski, a wszystko to w oprawie wzruszającej muzyki patriotycznej i symboliki barw narodowych. Patos przeplatany z radością – taki scenariusz obchodów Święta Niepodległości napisała nam nasza historia – smutna i krwawa a jednocześnie pełna nadziei i optymizmu, iż nadejdzie dzień niepodległości…

Dziękując nauczycielkom, które przygotowały część artystyczną –p. Annie Pelasik   i Renacie Klimeckiej,  p.Dyrektor wyróżniła także wszystkie dzieci za ich wzorowe zachowanie i właściwe przygotowanie się do akademii –strój galowy i kotyliony.

Opiekun grupy wiekowej    Renata Łapka