Śniadanie daje moc.

   

 

W dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziwnowie zapamiętają go jako Dzień Zdrowego Śniadania.

Rozpoczęliśmy świętowanie już o godz. 8 rano spotkaniem z przedstawicielami Ośrodka Opieki Społecznej w Dziwnowie, na którym dzieci dowiedziały się, jak ważna jest w życiu pomoc innemu człowiekowi i wzajemna życzliwość każdego dnia. Uczniowie otrzymali też nagrody za udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Pomagam, bo mam dobre serduszko”. Konkurs zorganizował i nagrody ufundował OPS w Dziwnowie.

Już na kilka dni przed akcją Śniadanie daje moc, na zajęciach lekcyjnych, dzieci dowiadywały się o konieczności zjadania pełnowartościowego pierwszego śniadania w domu i drugiego w szkole. W korytarzu głównym przygotowano dla uczniów także gazetkę z informacjami o pierwszym i drugim śniadaniu.

Głównym celem tej akcji było zwiększenie świadomości konieczności zdrowego odżywiania się i roli śniadania w życiu każdego człowieka, dlatego też tego dnia najważniejszy był wspólny poranny posiłek uczniów klas I-III, nauczycieli i rodziców. Razem zasiedliśmy do stołów pełnych przepysznych, zdrowych i kolorowych kanapek oraz mleka z różnorodnymi płatkami zbożowymi.

Dzieci były zaskoczone, że śniadanie można zjeść w tak szerokim gronie, a atrakcyjna forma podania jedzenia była dla nich ciekawym doświadczeniem.

Śniadanie w szkole było jedną z wielu akcji podejmowanych przez naszą placówkę w celu kształtowania i utrwalania wśród naszych dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji śniadania dla naszych najmłodszych uczniów.

                                                                                                                                                                     Organizatorzy akcji w SP w Dziwnowie.