SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011

W tym roku akcja odbyła się pod hasłem: „Lasy to życie – chrońmy je”. Nie mogło w niej zabraknąć również uczniów Szkoły Podstawowej w Dziwnowie. Na lekcjach przyrody klasy IV – VI wykonały plakaty obrazujące tegoroczne hasło. Pomysłów na nie było mnóstwo. Od bajkowego lasu poprzez ten zdewastowany przez człowieka. Ze wszystkich prac zorganizowana została wystawa na korytarzu głównym naszej szkoły.

16 września po lekcjach, członkowie Ligi Ochrony Przyrody działającej przy naszej szkole, wyruszyli na „śmieciobranie”. Sprzątana była okolica szkoły i promenady. Oprócz butelek, papierów i puszek dzieci znalazły również materace z łóżek, pościel, śpiwór oraz różnego rodzaju rury i druty.

Podczas sprzątania wykorzystaliśmy mnóstwo worków na śmieci i jednorazowych rękawiczek, których sponsorem był nasz Urząd Miejski.

 

Opiekun LOP

Anna Wesołowska