Harry Potter w naszej szkole


30 maja, w X Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, biblioteka szkolna zorganizowała dla naszych uczniów ciekawą imprezę czytelniczą – „Godzina w Hogwarcie”, której głównym bohaterem był Harry Potter.
Dzieci brały udział w konkursie wiedzy ze znajomości książek o Harrym Potterze, uczestniczyły w niezwykłym pokazie magii, w wykonaniu naszego byłego ucznia – Patryka Iskry, obejrzały też fragmenty filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Nad całością czuwała pani MC Gonagall, profesor w szkole w Hogwarcie, w którą wcieliła się Wiktoria Kubińska z klasy VI a.
Impreza odbyła się w szkolnej czytelni, która na tę okazję zastała zamieniona w mroczną salę lekcyjną, rodem ze szkoły w Hogwarcie.  Były nietoperze, węże, pająki, szkielety zwierząt a z kąta sali zerkała na zebranych postać Harrego Pottera.
Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają książki o Harrym Potterze   a największym fanem tego bohatera okazał się Jakub Frątczak z klasy I a.
Na każdego uczestnika spotkania czekał słodki poczęstunek ufundowany przez radę Rodziców.
Spotkania czytelnicze organizowane przez bibliotekę szkolną mają na celu aktywizację czytelniczą naszych uczniów, inspirowanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwój wyobraźni i pasji czytelniczych.
Nauczyciele bibliotekarze