Tydzień sportu

Jak co roku bierzemy czynny udział, wraz z pozostałymi instytucjami oświatowymi naszej gminy, w Europejskim Tygodniu Sportu. Nasza szkoła kładzie duży nacisk na odkrywanie talentów, rozwijanie zainteresowań, wszechstronny rozwój i zdrowie naszych uczniów.

Rozpoczęliśmy go 26.05.11r. biegiem dookoła Dziwnowa, w którym brali udział uczniowie ze wszystkich szkół, nauczyciele i przedszkolaki wraz z opiekunami. Imprezę rozpoczął pan Burmistrz, witając wszystkich młodych biegaczy i wydając polecenie startu. Uczniowie gimnazjum i szóstoklasiści opiekowali się przedszkolakami podczas pokonywania trasy, ucząc się w ten sposób odpowiedzialności za innych. Kilkaset dzieci w różnym wieku szczęśliwie dotarło do mety w doskonałych nastrojach i mogło uzupełnić spalone kalorie cukierkami podarowanymi przez pana Burmistrza.

Następnego dnia znowu wszyscy uczniowie szkoły biegali, ale tym razem rywalizowali w parku z zawodnikami z różnych szkół w swoich kategoriach wiekowych podczas Sportowej Majówki. Konkurencja była duża, ale nasi uczniowie zdobyli wiele medali i w efekcie końcowym nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w punktacji dziewcząt i chłopców.

W trakcie tego tygodnia uczniowie klas IV brali udział na basenie w sztafecie pływackiej, a u wszystkich uczniów klas starszych był przeprowadzony na lekcjach w-f  Test Coopera, to znaczy bieg ciągły, sprawdzający wytrzymałość. Ponadto na lekcjach z zajęć ruchowych i w-f uczniowie mieli organizowane zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczniowie klas VI z wielkim zapałem cały tydzień grali w uproszczoną wersję palanta, która sprawia im wiele przyjemności i jednocześnie wszechstronnie rozwija sprawność.

Tydzień sportu w naszej szkole zakończył festyn z okazji Dnia Dziecka – znowu było wiele sportowych atrakcji.