Spotkania z historią

W dniach 22-24 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli   w niezwykle interesujących zajęciach na temat historii Dziwnowa, jego uzdrowiskowego i rybackiego znaczenia dawniej i obecnie. W swoim urokliwym pensjonacie „Morskie opowieści” gościł nas pan Mirosław Zrodowski, który z pasją gromadzi elementy wyposażenia starych statków, obrazy o tematyce marynistycznej i inne eksponaty związane z morskim charakterem naszego regionu.
Dzieci poznały wiele ciekawych szczegółów o przedwojennej historii Dziwnowa oraz o wojennych i powojennych losach miejscowości.
Obejrzały też widokówki i zdjęcia przedstawiające Dziwnów, mieszkańców  i wczasowiczów z dawnych lat.
Dziękujemy bardzo panu Mirosławowi Zrodowskiemu za udostępnienie nam swoich eksponatów, za podzielenie się swoją wiedzą i czas poświęcony naszym uczniom. Spotkania te były swoistą lekcją w ramach edukacji regionalnej, na której dzieci mogły zobaczyć i dotknąć tego, co stanowi historię naszej nadmorskiej okolicy.
Nauczyciele bibliotekarze z SP w Dziwnowie