Dzieci o wielkim sercu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziwnowie zawsze chętnie pomagają innym, biorąc udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski tej szkoły.

Od początku roku szkolnego zbierają plastikowe nakrętki i za pośrednictwem Kewina Kędzierskiego i jego mamy, systematycznie przekazują je do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Pomagają w ten sposób zebrać pieniądze np. na rehabilitację małych pacjentów przebywających w tym szpitalu.

Kolejnym przykładem dobroci serca jest pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup protez nóg dla strażaka – pana Mirosława Jeremicza. Dzieci same zaproponowały, że pieniądze można zebrać na szkolnej dyskotece. Powstał „sklepik”, który prowadziła pod opieką nauczycieli Agnieszka Kozłowska. Sprzedawane były tam słodycze i napoje. Dochód wyniósł ponad 300zł. Został on w całości przekazany strażakowi.

Nasze dzieciaki odpowiedziały również na prośbę biblioteki szkolnej w Bogatyni, która latem została zniszczona przez powódź. Za zebrane pieniądze został zakupiony komplet książek i filmów o „Przygodach Mikołajka”. Paczka została wysłana w czasie Walentynek, co najlepiej świadczy o uczuciach naszych pociech do innych ludzi.

Opiekun S.U. Anna Wesołowska