Grudniowe spotkanie z kolędą w bibliotece szkolnej.

15 grudnia w  bibliotece szkolnej odbyła się ciekawa impreza czytelnicza  pod nazwą „Grudniowe spotkanie z kolędą”. Zimowo – świąteczna dekoracja i słodki poczęstunek stanowiły tło do tych nastrojowych zajęć. Dzieci miały okazję wspólnie pokolędować przy znanych i tych mniej popularnych pieśniach a kolorowe, multimedialne prezentacje wprowadziły wszystkich w klimat świątecznych symboli, takich jak: choinka, Mikołaj i inne bożonarodzeniowe zwyczaje w Polsce i na świecie. Uczestnicy wykazali się także zdolnościami plastycznymi: wycinali składaną choinkę, kolorowali  świąteczne obrazki.


Spotkanie obfitowało w nastrojowe wiersze i opowiadania o tradycjach  i zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Na tę okazję biblioteka szkolna przygotowała także wystawę pięknie wydanych książek o tematyce świąteczno-zimowej, zachęcającą do częstszych wypożyczeń i poszukiwań, na bibliotecznych półkach, ciekawej literatury.
Spotkanie z kolędą to kolejna impreza, zorganizowana przez naszą bibliotekę, mająca na celu ukazanie, jak wiele interesujących tematów kryją w sobie książki, że dzięki nim można rozwijać swoje zainteresowania, poznawać świat i w kulturalny sposób spędzić czas wolny.

Zajęcia przygotowali nauczyciele – bibliotekarze przy współpracy z p. Sebastianem Pyciem i p. Mirellą Węgorowską. Sponsorami imprezy była Rada Rodziców,  p. Szczepaniak z cukierni „Terenia” oraz p. Danuta Pyć. Dziękujemy.
Nauczyciele bibliotekarze
SP w Dziwnowie