Wigilia w klasie 3b

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Za oknem śnieg. Białe ulice, drzewai choinki, a wszystko pod pierzynką ze śniegu. Wiatr i zawierucha. W naszej klasie zaproszeni goście czyli rodzice, babcie oraz nasze rodzeństwo no i oczywiście my – uczniowie klasy 3 „b”.

Tak samo jak w klasie pierwszej, wcieliliśmy się w małych aktorów i przygotowaliśmy występ artystyczny. Aby stworzyć nastrój zapaliliśmy świece i lampki choinkowe, a rodzice, po występie, ustawili na pięknie nakryte stoły przygotowane w domu smakołyki. Był barszczyk,  krokiety, uszka, ryba, jajka faszerowane, sałatki, zupa grzybowa, ciasta i owoce. Pychotka!

My przygotowani do występów przez panią Martę Bal ( nauczycielka j. angielskiego) oraz naszą wychowawczynię panią Mirosławę Romańczyc daliśmy z siebie wszystko. I tu wielka niespodzianka .Zobaczyliśmy łzy szczęścia w oczach naszych rodziców. To wielka radość dla nas. Stanęliśmy na wysokości naszego zadania. Ale to nie wszystko bo zaraz po występie przyszedł do nas MIKOŁAJ! Każdy otrzymał prezent i reszta wieczoru upłynęła nam na zabawie i rozmowie. Wśród nas był też Mateusz, chłopiec, który nie zawsze jest z nami ze względu na swoją chorobę ale bardzo lubimy Mateusza i jego odwiedziny sprawiają nam radość.