Uczymy się ratować z WOŚP

17 listopada odbyło się w naszej placówce szkolenie, w ramach programu Ratujemy i uczymy ratować, organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Uczestniczyło w nim wielu nauczycieli ze szkół naszego rejonu. Naszą placówkę reprezentowały panie: Bożena Dudka, Aleksandra Sosnowska i Ewa Trzebińska-Brzezińska.
Instruktorzy WOŚP, w sposób bardzo fachowy, przeprowadzili cykl zajęć teoretycznych i praktycznych. Szkoły biorące udział
w programie otrzymały nowoczesny sprzęt do nauki udzielania pierwszej pomocy oraz książeczki edukacyjne dla uczniów kl. I-III. Dzieci uczestniczyć będą w zajęciach, które przybliżą im i utrwalą najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy – od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, do wykonania najprostszych czynności przy osobie poszkodowanej
Przez najbliższych parę lat pielęgniarka szkolna oraz nauczyciele, poprzez zabawę, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przygotowywać będą naszych najmłodszych uczniów do dorosłości, w której, być może  bez wahania i w sposób fachowy, uratują komuś życie.