11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada to szczególne święto dla nas Polaków, gdyż jest to wydarzenie upamiętniające odzyskanie niepodległości naszego narodu po 123 latach niewoli. W naszej szkole  obchody związane z tą uroczystością zaczęły się 10 listopada uroczystym apelem, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego mogliśmy obejrzeć inscenizację pt. „ 11 listopada, czyli rzecz o Generale Kwiatkowskim”, przygotowaną przez koło teatralne pod kierownictwem p. Anny Krzewiny- Pelasik. Owo przedstawienie miało uświadomić nam wszystkim, iż święto to powinno być przeżywane z radością. Dlatego gen. Kwiatkowski, wraz ze swoim wojskiem, bez użycia broni potrafił zabić wszystkich śmiechem.

Klasy IV i V oraz koło wokalne pod kierownictwem p. Renaty Klimeckiej przygotowały pieśni patriotyczne, które zostały odśpiewane wspólnie. Wśród tych pieśni nie mogło zabraknąć „Roty”. Dalszą część uroczystości. Dnia Niepodległości  obchodzimy w czwartek na uroczystej mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Józefa  oraz pod pomnikami Zwycięstwa w Dziwnowie i Dziwnówku.


Sebastian Pyć