Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, Szkoła Podstawowa w Dziwnowie, w sposób bardzo uroczysty, obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, nagrody, kwiaty, a najzdolniejszym uczniom naszej szkoły wręczone zostały stypendia naukowe, sportowe i artystyczne.

Szczególne wyróżnienie otrzymała  p. Renata Klimecka, nauczycielka nauczania zintegrowanego i muzyki, którą Minister Edukacji Narodowej uhonorowała nagrodą za całokształt osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Gratulujemy serdecznie.
Grupa dzieci, pod kierunkiem p. Anny  Krzewiny –  Pelasik i p. Renaty Klimeckiej, przygotowała na ten dzień  zabawną inscenizację, nawiązującą swoją tematyką do życia szkolnego. Ogromną niespodzianką dla nauczycieli, zaproszonych gości oraz samych uczniów był  jesienny pokaz mody. Pomysłem na taką zabawę, zaraziła swoje koleżanki uczennica klasy VI „a” –  Moda Kalibabka. Dziewczynki wystąpiły  w zaskakująco pięknych strojach wykonanych z jesiennych darów natury. Nasze młode modelki otrzymały ogromne brawa, gdyż wzbudziły swoim wyglądem  zachwyt całej widowni. Cieszymy się, że nasze uczennice wykazały się taką pomysłowością, kreatywnością i odwagą w prezentowaniu swojej twórczości.

Kilka dni wcześniej, dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Aby otrzymać pasowanie, musiały sprostać wielu zadaniom: śpiewały, recytowały, odpowiadały na trudne pytania, brały udział we wspólnych zabawach.
Następnie, Pani Dyrektor Barbara Brzozowska, za pomocą wielkiego pióra, pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Ten dzień jest zawsze pełen przeżyć nie tylko dla naszych najmłodszych uczniów, ale także dla ich rodziców, dziadków czy rodzeństwa.

[nggallery id=1]