Dinozaury w szkole.

W Szkole Podstawowej w Dziwnowie powiało grozą, kiedy to na korytarzu głównym  i w Bibliotece Szkolnej pojawiły się DINOZAURY. Skąd się wzięły te pradawne gady w naszych czasach? Otóż odpowiedź na to pytanie znajdziemy w klasach czwartych, które we wrześniu wykonały swoje pierwsze Firmowe Koszulki właśnie o dinozaurach.

Strach, groza i panika, to tego obawialiśmy się najbardziej zadając Jurajski Park jako temat przewodni naszej koszulki. Jednak nic takiego się nie pojawiło.  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że nic im nie jest straszne, nawet dinozaury. Choć na koszulkach pojawiły się Tyranozaury, Velociraptory i inne przerażające gady, to i tak towarzyszyła temu zabawa, podziw innych uczniów, a przede wszystkim ogromna kreatywność klas czwartych. Na koszulkach znalazły się nie tylko dinozaury, ale również różnorodne elementy roślinności i opisy poszczególnych gadów.
W klasie 4a koszulkę wykonali wszyscy uczniowie, a w klasie 4b ponad połowa uczniów.
Korzystając z uprzejmości klas czwartych Biblioteka Szkolna zorganizowała spotkanie czytelnicze dla klas I – III, które poświęciła właśnie dinozaurom. Na spotkaniu tym, uczniowie mogli podziwiać koszulki wykonane przez starszych kolegów, obejrzeć prezentację o tych wspaniałych stworzeniach oraz wysłuchać czytanych fragmentów książek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż każda klasa z ogromnym zainteresowaniem zarówno oglądała koszulki, słuchała bajek jak i brała czynny udział w przygotowanej prezentacji. Uczniowie dowiedzieli się min. jak wyglądał świat dinozaurów, czym były dinozaury, jak wyginęły i jakie osiągały rozmiary.


Biblioteka chciała w ten sposób zachęcić młodszych czytelników do sięganie po książki,
co wyszło znakomicie, gdyż na każdej przerwie uczniowie odwiedzali ją coraz liczniejszymi grupami.
Mamy nadzieję, iż takich spotkań i takich wspaniałych koszulek będzie w naszej szkole coraz więcej, gdyż jest to zabawa jak i nauka zarówno dla uczniów starszych jak i młodszych.
Sebastian Pyć