Dbamy o zdrowie

„Recepta na zdrowie” – pod takim hasłem, 19 listopada, dla uczniów klas I-III zostało zorganizowane spotkanie, którego celem była promocja zdrowego stylu życia. Koło teatralne kl. I-III przedstawiło inscenizację pt. „Brudas i kotki” przygotowaną pod kierunkiem p. Anny Krzewiny- Pelasik a uczniowie z  klasy I „a” zaśpiewały piosenkę „Kot się myje”. Dzieci obejrzały też multimedialną prezentację, która przypomniała im o podziale warzyw i owoców na 5 grup kolorystycznych i przedstawiła główne czynniki warunkujące zachowanie zdrowia. Uczestnicy spotkania zaśpiewali wspólnie piosenki tematycznie związane  z higieną  i zdrowym odżywianiem. Główną atrakcją zajęć był Las zdrowia, obraz pełen warzyw, owoców i przyborów toaletowych, który powstał przy współudziale naszych uczniów.
W trakcie imprezy wręczono nagrodę, przyznaną naszej uczennicy Natalii Kościołowskiej z kl. III „a”, za zajęcie trzeciego miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym „Drugie śniadanie w szkole” . Organizatorem tego konkursu był Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Zajęcia dotyczące promocji zdrowia i zdrowego stylu życia realizowane są w naszej szkole cyklicznie w ciągu całego roku. Głównym celem tych zajęć jest utrwalenie u naszych uczniów przyzwyczajeń i nawyków związanych z dbaniem o higienę i prawidłowym odżywianiem.
W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas  I-III „5 porcji warzyw i owoców”, który ma na celu uświadomić dzieciom i nam dorosłym, jakie korzyści wynikają ze spożywania owoców, warzyw i soków.
Bożena Dudka
/zespół szkolnej oświaty zdrowotnej/